خدمات پس از فروش با وارد کردن اطلاعات خود، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت
* شهر
* استان
* نام تماس گیرنده
* نام خریدار
* شرح مشکل
* شماره تماس
* آدرس
دریافت مشاوره با وارد کردن اطلاعات خود، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت
۰۲۱ - ۷۴۸۵۲ : شماره تماس
۰۹۱۲۲۷۸۷۶۵۴۳ : همراه فروش
تماس با شما
درخواست نمایندگی با وارد کردن اطلاعات خود، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت
۰۲۱ - ۷۴۸۵۲ : شماره تماس
۰۹۱۲۲۷۸۷۶۵۴۳ : همراه فروش
دریافت مشاوره با وارد کردن اطلاعات خود، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت
۰۲۱ - ۷۴۸۵۲ : شماره تماس
۰۹۱۲۲۷۸۷۶۵۴۳ : همراه فروش
تماس با شما
درب های اتوماتیک استاندارد، مناسب بیمارستان ها

معرفی انواع درب های اتوماتیک استاندارد، مناسب بیمارستان ها


درب های اتوماتیک بازویی (لولایی):Automatic Swing Doors

کاربرد این نوع درب ها به شرح زیر است:

در فضاهایی که نیاز به تأمین حریم شخصی افراد و یا حفظ امنیت در سطح بالایی می باشد، استفاده از این نوع درب ها توصیه می شود. از جمله آنها می توان به فضاهای اداری، فضاهای استراحت، فضاهای رختکن، سرویس های بهداشتی، حمام ها و... اشاره کرد.

کاهش تماس دست جهت باز و بسته کردن در فضاهایی که نقل و انتقال تجهیزات قابل توجه است و یا افراد وسایلی بر دست دارند و به دنبال آن افزایش کنترل عفونت از مزایای این درب ها می باشد.

در فضاهایی که نیاز به سرعت عمل در رفت و آمد از دو طرف وجود دارد و یا نقل و انتقال تجهیزات در آنها قابل توجه است، تعبیه این نوع در ممنوع می باشد. چراکه باز و بسته کردن درب از یک طرف با تأخیر انجام می شود و سرعت نقل و انتقال تجهیزات را با سختی مواجه می کند. از جمله این موارد می توان به ورودی بخش های بستری، ورودی اتاق گچ گیری، ورودی دوم اتاق احیاء قلبی - تنفسی و... اشاره کرد.


درب های اتوماتیک کشویی:Automatic Sliding Doors

شرایط استفاده از درب های اتوماتیک کشویی به شرح زیر است:

در فضاهایی که به دلیل رعایت کنترل عفونت، تماس دست با درب جهت باز و بسته کردن باید به حداقل برسد، استفاده از این نوع درب ها توصیه می شود. از جمله این فضاها می توان به انواع اتاق های عمل اشاره کرد. البته در این راستا باید راهکارهای کنترل باز و بسته شدن اتوماتیک درب و... رعایت گردد️.

در فضاهایی که رفت و آمد و تردد افراد قابل توجه است و یا باز و بسته کردن در به دلیل همراه داشتن وسایل و تجهیزات برای افراد با سختی همراه است، از این نوع درب ها استفاده گردد. از جمله این موارد می توان به پیش ورودی بخش ها، ورودی اصلی بیمارستان، ورودی اورژانس و... اشاره کرد. درب های اتوماتیک بازویی در درجه دوم از انتخاب است.

در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد و یا امکان تامین فضا برای حریم درب وجود ندارد، استفاده از درب های اتوماتیک کشویی که فضای قابل توجهی را اشغال نمی کنند، کمک رسان خواهد بود.

لازم به ذکر است نوع های دیگر درب اتوماتیک نیز وجود دارد که یا به گونه ای زیر مجموعه این درب ها بوده و یا استفاده از آنها در بیمارستان متداول نیست. لذا از ارائه ضوابط و ذکر آنها در این قسمت خودداری شده است. از جمله این موارد می توان به درب های هرماتیک، تلسکوپی، درب های گردان، درب های رولی، درب های منحنی، درب های آکاردئونی(تاشو) و... اشاره کرد.


منابع:

استاندارد برنامه ریزی و طراحی بیمارستان ایمناستانداردها و الزامات عمومی (General Requirements)